Czym jest detailing?

To specjalistyczny proces polegający na dokładnej renowacji, czyszczeniu i konserwacji pojazdu.

Usługi składające się na detailing wymagają wiedzy, doświadczenia, profesjonalnych preparatów i właściwego sprzętu.


Mogą być one przeprowadzone zarówno na samochodach nowych jak i używanych. W pojeździe, który wyjechał prosto z salonu usuwane są mikro zarysowania transportowe, a następnie lakier samochodu zostaje zabezpieczony powloką sealantu, wosku, powłoką ceramiczną i/lub folią ochronną. Konserwacji poddane są także plastikowe i gumowe elementy wewnątrz. W pojazdach używanych dodatkowo wykonywana jest korekta powłoki lakierniczej oraz szczegółowe czyszczenie samochodu zewnątrz i wewnątrz.


W zależności od Państwa potrzeb i oczekiwań możliwe jest zastosowanie jednego lub kilku z wymienionych zabiegów. W razie wątpliwości i trudności z wyborem - nasi specjaliści służą pomocą.

Detailingowe mycie pojazdu zewnątrz

Mycie detailingowe to bez wątpienia najbezpieczniejsza dla karoserii forma czyszczenia samochodu. Od zwykłego mycia pojazdu odróżnia je przede wszystkim dbałość o szczegóły, zastosowanie specjalistycznego sprzętu i profesjonalnych kosmetyków.


Wieloetapowy proces rozpoczyna się od ręcznego, dokładnego umycia wszystkich elementów preparatami o odpowiednim pH. Szczególną uwagę poświęca się miejscom często pomijanym w tradycyjnych myjniach m.in. wnętrzom kół i nadkoli. Następnie samochód jest osuszany ręcznie przy użyciu bezpiecznych dla lakieru ręczników z mikrofiby oraz sprężonego powietrza. Dzieki tym zabiegom unikamy smug i uzyskujemy efekt szklistej karoserii.


Po wykonaniu tej usługi zalecane jest zabezpieczenie karoserii powłoką sealantu lub woskiem ochronnym.


CENA


 • 220 zł

Detailing wnętrza pojazdu

Utrzymanie wnętrza samochodu w czystości i nienagannym stanie to spore wyzwanie. Zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne to nieodłączny element użytkowania pojazdu. Zwłaszcza jeśli podróżują w nim dzieci lub zwierzęta.


Detailing wnętrza to usługa polegająca na bardzo dokładnym odkurzeniu kabiny uwzględniającym wszystkie zakamarki, często poprzez pędzelkowanie oraz wyczyszczeniu i wypraniu każdej powierzchni specjalnie przeznaczonymi do tego celu profesjonalnymi kosmetykami.


Sposobem na zabezpieczenie wnętrza przed zniszczeniami, przetarciami, trudnymi do usunięcia plamami i przebarwieniami jest pokrycie wszystkich elementów kabiny: plastików, chromów, tapicerki itp. bezbarwnymi i bezzapachowymi powłokami. Dzięki nim zatrzymamy efekt czystego i zadbanego samochodu znacznie dłużej.


CENA


 • 300 zł

Renowacja lakieru

W dzisiejszych czasach z uwagi na troskę o środowisko lakiery produkowane są na bazie wody. To sprawia, że wykazują one niewzwykłą podatność na mikrorysy i uszkodzenia. Powstawanie defektów na pojazdach niezabezpieczonych folią lub powłoką ceramiczną jest nieuchronne. Niewłaściwe mycie, stosowanie agresywnej chemii, odśnieżanie za pomocą szczotki - to wszystko pozbawia karoserię naszego samochodu blasku i głębi koloru. Rozwiązaniem gwarantującym całkowite usunięcie uszkodzeń lub w skrajnych przypadkach ograniczenie ich widoczności jest korekta lakieru.


W zależności od stopnia uszkodzenia karoserii zabieg przebiega w kilku etapach. Jest to niezwykle czasochłonny i wymagający precyzji proces. Kluczowym kryterium jego wykonania jest pomiar grubości lakieru, zbyt agresywna polera może bowiem prowadzić do nieodwracalnych zmian i uszkodzeń.


Dlatego ważne jest, aby tego typu usługi przeprowadzali doświadczeni specjaliści. Zabieg ten, jeśli jest przeprowadzony przez fachowca , daje spektakularne efekty. Dzięki niemu możliwe jest usunięcie z powierzchni lakieru 90-99% defektów.


Zatrzymanie efektu szklistości i blasku jak najdłużej jest możliwe dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu lakieru powloką ceramiczną i/lub folią ochronną.WYCENA INDYWIDUALNA

Folia ochronna

Jako jedyna dostępna na rynku metoda całkowicie oddzielająca czynniki zewnętrzne od powierzchni karoserii folia ochronna uważana jest za najskuteczniejszy sposób ochrony lakieru przed uszkodzeniami takimi jak: zarysowania, odpryski, uderzenia kamieni i żwiru, rysu, resztki owadów, promieniowanie UV oraz agresywna chemia.


Folia ochronna jest wykonana z przezroczystego tworzywa poliuretanowego, co czyni ją całkowicie niewidoczną i niezwykle odporną na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. W żaden sposób nie zmienia ona wyglądu, koloru czy struktury lakieru. Ponadto posiada zdolności samoregenerujące - pod wpływem ciepła drobne zarysowania i uszkodzenia samoczynnie się zabliźniają.


Sam proces aplikacji folii jest całkowicie odwracalny to znaczy, że istnieje możliwość bezpiecznego usunięcia poszczególnych części lub całości folii z powierzchni samochodu bez szkody dla karoserii. Co więcej ewentualne fragmentaryczne zniszczenia folii nie wymagają wymiany produktu w całości, a jedynie zastąpienia tych elementów, które zostały uszkodzone, nowymi.


Folia ochronna objęta jest 10-letnią gwarancją producenta. Pojazd zabezpieczony w ten sposób można myć i pielęgnować metodami tradycyjnymi. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z myjni automatycznych jest wysoce niewskazane.


Zabezpieczenie wybranych elementów samochodu.


Folie ochronne dają dużą swobodę działania, można je aplikować na wybrane elementy pojazdu w zależności od potrzeb oraz łączyć z usługą zabezpieczenia samochodu powłoką ceramiczną.


Jeśli nie chcemy kompleksowo zabezpieczyć pojazdu folią, możemy okleić tylko te miejsca, które są szczególnie narażone na uszkodzenia np. zderzaki, maska, przednie błotniki, lusterka boczne, lamy, dolne partie drzwi, klamki, progi. Usługę można skonfigurować samodzielnie ustalając zakres prac z naszym specjalistą.CENNIK:


Zderzak przedni


 • od 1800 zł


Maska


 • od 1500 zł


Reflektory


 • od 500 zł


Wnętrza klamek


 • od 99 zł


Zderzak tylny


 • od 2000 zł


Błotniki przednie


 • od 1500 zł


Zalecamy wycenę indywidualną

Powłoka ceramiczna

Czym jest?


To silnie wiążąc się z lakierem komponenty, stanowiące pancerz ochronny dla karoserii. Wnikają one bardzo głęboko w strukturę lakieru i tworzą gładką warstwę zabezpieczającą karoserię przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Powłoka ceramiczna to produkt, który z powodzeniem aplikuje się nie tylko na karoserie pojazdu, ale również na pozostałe jego elementy np. szyby, felgi aluminiowe, plastiki oraz podwozie samochodu.


Co daje?


Zalet zabezpieczenia pojazdu powłoką ceramiczną jest wiele, od walorów estetycznych takich jak szklistość, głębia koloru i połysk lakieru po trwałą ochronę i łatwiejsze utrzymanie pojazdu w czystości.

Powłoka ceramiczna posiada w swoim składzie m.in. węglik krzemu, co czyni ją twardą i wytrzymałą na najtrudniejsze warunki atmosferyczne takie jak: promieniowanie UV, kwaśne deszcze, ptasie odchody, sól drogowa, żywice, asfalt, agresywna chemia samochodowa, oksydacja, a także zarysowania i przetarcia. Posiada ona również właściwości hydrofobowe (efekt odpychania cząsteczek wody). To sprawia, że zanieczyszczenia drogowe nie przylegają do lakieru i utrzymanie pojazdu w czystości jest łatwiejsze, a sam proces mycia samochodu szybszy i rzadziej wymagany. W wielu przypadkach osiągnięcie efektu idealnie czystego samochodu jest możliwe dzięki użyciu samej wody pod ciśnieniem, bez konieczności mycia ręcznego. Właściwa aplikacja i konserwacja powłoki chroni karoserię przed powstawaniem mikrorys, zarysowań, i przetarć oraz blaknięciem i zmatowieniem


Dla kogo?


Powłoka ceramiczna to produkt, który można zaaplikować zarówno na samochody nowe jak i używane. W przypadku tych drugich należy jednak liczyć się z koniecznością przygotowania lakieru do nałożenia ceramiki i wykonania korekty lakieru. Warto także pamiętać o tym, że za sprawą obowiązujących regulacji prawnych grubość warstwy lakieru w obecnie produkowanych pojazdach nieznacznie zmalała. Karoseria tych samochodów jest delikatniejsza i bardziej podatna na uszkodzenia a polerowanie jej to zabieg, który można wykonać dwa, maksymalnie trzy razy. Dlatego też najbezpieczniejszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zabezpieczenie fabrycznie nowego samochodu. Aplikacja powłoki ceramicznej będzie wymagała mniejszych nakładów finansowych i czasowych.


CENNIKUp, Polo, Golf, T-Cross, T-Roc


Powłoka 3 letnia (Gtechniq C1)


 • 2700 zł


Powłoka 5-letnia (Gtechniq Serum Light + Exo)


 • 3300 zł


Powłoka 9-letnia (Gtechniq Serum Ultra + Exo)


 • 4300 zł


----


Tiguan, Touran, Passat, Golf, SportsVan


Powłoka 3 letnia (Gtechniq C1)


3000 zł


Powłoka 5-letnia (Gtechniq Serum Light + Exo)


 • 3700 zł


Powłoka 9-letnia (Gtechniq Serum Ultra + Exo)


 • 4500 zł


----


Sharan, Arteon, Touareg, Passat Variant


Powłoka 3 letnia (Gtechniq C1)


 • 3300 zł


Powłoka 5-letnia (Gtechniq Serum Light + Exo)


 • 4000 zł


Powłoka 9-letnia (Gtechniq Serum Ultra + Exo)


 • 4700 zł


----


* Powyższe kwoty obejmują zakres usługi: Mycia detailingowego, korekty lakieru, zabezpieczenia karoserii zewnątrz


* Dodatkowy koszt zabezpieczenia elementów tj. felgi, szyby, wnętrze wynosi 399 zł 

Ceramiczne zabezpieczenie felg

Zdecydowanie najbardziej podatnym na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne elementem samochodu jest lakier na felgach. Pokrycie go powłoką ceramiczną gwarantuje nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim niezbędną ochronę. 


Pierwszy etap usługi polega na dokładnym oczyszczeniu felg, łącznie z demontażem kół, wymyciem nadkoli pojazdu oraz usunięciem pyłu i cząsteczek metalicznych z klocków hamulcowych. Na tak przygotowaną powierzchnię felg oraz zacisków hamulcowych nakładana jest powłoka ochronna zbudowana z nano wypukłości. Jej unikalna struktura zapobiega gromadzeniu się na felgach wody, pyłu hamulcowego oraz innych zanieczyszczeń.


Właściwie wykonany zabieg zabezpiecza felgi przed zarysowaniami, wysoką temperaturą oraz szkodliwą chemią.

Niewidzialna wycieraczka

To najlepszy sposób na zabezpieczenie szyby przed uszkodzeniami i utrzymanie ich w doskonałym stanie. Wykorzystywana do ochrony szyb powłoka ceramiczna daje efekt hydrofobowy. Polega on na odbijaniu i odprowadzeniu z powierzchni szyb cząstek wody wraz z zanieczyszczeniami, które znajdują się w kroplach. Powłoka zwiększa widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych, zapobiega brudzeniu się szyb oraz zapewnia odporność na czynniki atmosferyczne. Chroni szyby przed uszkodzeniami takimi jak odpryski po kamyczkach.


Ceramiczne zabezpieczenie szyb wykazuje dużą odporność na ścieranie i utrzymuje się na powierzchni nawet do kilkunastu miesięcy.


CENA


 • 280 zł

Serwis

 • Poniedziałek:8:00 - 18:00
 • Wtorek:8:00 - 18:00
 • Środa:8:00 - 18:00
 • Czwartek:8:00 - 18:00
 • Piątek:8:00 - 18:00
 • Sobota:8:00 - 14:00
 • Niedziela:Nieczynne

Kierownik serwisu

Andrzej Drozda

Doradca serwisowy

Agata Hobot

Asystentka serwisu

Marzena Grajper

Doradca serwisowy

Marek Chmal

Kierownik działu Części i akcesoriów

Leszek Głowania

Doradca ds. sprzedaży części i akcesoriów

Dawid Paszyński

Doradca ds. likwidacji szkód komunikacyjnych

Marcin Wenglarczyk

Mistrz serwisu

Roman Kieruzel

Dowiedz się więcej. Wypełnij formularz lub zadzwoń

Volkswagen Gazda Group Katowice

Ul. Murckowska 5a
40-266 Katowice